Menu
Your Cart

Čelovky

K okuliarom od Aventys

Získate Dopravu

( pri objednávke nad 60€ )

Zdarma

Na všetky originálne okuliare Wiley x-

Záruka na celú dobu životnosti
Wx wilev x
Čelovky

LEDLENSER

čelovky a svietidlá Ledlenser sú spoľahlivým partnerom všetkých outdoor nadšencov a športovcov, ale aj profesionálov, vojakov či záchranárov.

Vďaka viac ako dvesto technologických a dizajnových patentov sa jedná o extrémne výkonné a odolné svietidlá, na ktoré sa vzťahuje sedemročná záruka.

Čelovky

Svetlo je pre našu existenciu veľmi dôležité. Fungovať bez neho sa skrátka nedá. Preto keď dôjde to prirodzené, sme nútení si ho obstarať sami. Predkovia to zvládli pomocou ohňa, my sme už trochu ďalej. S energiou skrytou v batériách v spojení so svietiacim médiom dokážeme spoľahlivo prežiariť temnotu. Svietidlo využijeme v mnohých situáciách - ako pri práci, tak aj v prírode. Pri pochodoch, zdolávaní kopcov, skál alebo jaskýň, budeme potrebovať obe ruky. Ako tento problém vyriešime, keď si k tomu všetkému potrebujeme naviac svietiť? Riešením pre náš problém sú čelovky, ktoré umožňujú použitie oboch rúk. Ako to dokážu? Správna otázka.

Keď čelovky tak na čelo

Podľa názvu môžeme spoľahlivo poznať, že umiestnenie čelovky je na čele. Tu drží pomocou elastického nastaviteľného popruhu, ktorý je pripevnený k telu čelovky. Niektoré druhy majú aj ďalší popruh, ktorý vedie nie okolo hlavy, ale cez ňu. Tento popruh má čelovku stabilizovať na mieste a zamedziť tak jej skĺzavaniu (používa sa u väčších a ťažších typov). Funkcia samotného svietidla je veľmi jednoduchá. Batériové ústrojenstvo napája svietiace médium, ktoré pomocou dobre premysleného reflektora vytvára kužeľ svetla. Asi je nám jasné, že druhov bude veľa.

Vpredu, alebo vzadu?

Napájacím ústrojenstvom čeloviek sú batérie. Tie môžu byť buď nabíjacie alebo klasické. Rovnako tak môže byť čelovka vybavená špeciálnou batériou, ktorá sa nabíja sama priamo zo siete. Najväčší rozdiel je však v kontajneri na tieto batérie. Tie menej výkonné čelovky môžu mať batérie v rovnakej časti, ako všetko ostatné. Reprezentuje ju teda jedna krabička, v ktorej sú batérie, svietiaca časť s reflektorom, aj tlačidlo na spúšťanie. Tieto čelovky nebývajú spravidla moc výkonné, skôr sa dajú považovať za záložné. Tie lepšie majú batérie od zvyšku ústrojenstva oddelené. Batériový kontajner je umiestnený na opačnej strane, než hlavná časť čelovky. Tým dosiahneme vyváženia. K čomu je také vyváženie dobré? Predstavme si, že by sme mali lepšiu čelovku napájanú štyrmi AA článkami, ktorá by mala všetko v jednom kontajneri. Kĺzala by nám z čela a kontajner by bol tak veľký, že by s ním bol pohyb veľmi nepohodlný. Preto je to takto rozdelené.

LED, halo?

Klasické LED diódy spoznáme tak, že ich je na čelovke viac, napríklad 20. Tieto čelovky však nie sú moc kvalitné, preto nás pravdepodobne zaujímať nebudú. Vysoko svietivé LED diódy dokážu vyvinúť svetelný tok aj o tisícoch lumenov, čo je chvályhodné. K tomu však potrebujú adekvátne chladenie aj napájanie.

V neposlednom rade

S dobrými informáciami sa môžeme vrhnúť na nakupovanie čelovky. Na chodenie po dome, keď vypadne prúd, bohato stačí veľaledková čelovka za pár korún. Ak to myslíme vážne, mali by sme sa poobzerať po tej lepšej, ktorá bude napríklad vybavená LED diódou. Má naozaj vysokú svietivosť, výdrž a skvelé referencie. U tých výkonnejších by sme si mali postrážiť dobrý energetický zdroj, ale aj kvalitnú konštrukciu. Pre čelovky sa veľmi často používa letecký hliník. Je pevný, odolný a zároveň ľahký. Jeho ďalšou výhodou je pasívne chladenie. Pri vysokej svietivosti LED diódy vznikajú aj pomerne vysoké teploty, ktoré je potrebné odvádzať. To hliník spĺňa perfektne.

Značka: LEDLENSER Model: 501017
Atexová série svítilen Ledlenser zajistí kvalitní a bezpečné osvětlení pro práci i v maximálně výbušném a rizikovém prostředí. Proto je ocení prakticky všechny záchranné složky, ale také pracovníci chemických ústavů, čerpacích stanic, lakoven a mnoha dalších rizikových odvětví.Zóna 0/20- Pracovní ob..
84,92€ 99,90€
Bez DPH:70,76€
Značka: LEDLENSER Model: 501018
Atexová série svítilen Ledlenser zajistí kvalitní a bezpečné osvětlení pro práci i v maximálně výbušném a rizikovém prostředí. Proto je ocení prakticky všechny záchranné složky, ale také pracovníci chemických ústavů, čerpacích stanic, lakoven a mnoha dalších rizikových odvětví.Zona 1/21- Pracovní ob..
160,57€ 188,90€
Bez DPH:133,81€
Značka: LEDLENSER Model: 502123
Nové čelovky Ledlenser série H nabízí řadu špičkových svítilen s označením CORE pro každodenní použití.Čelovka LEDLENSER H15R CORE je kompaktní dobíjecí svítilna s intuitivním ovládáním vhodná i do těch nejnáročnějších podmínek. Nabízí rychlé zaostřování světelného kužele pomocí technologi..
148,67€ 174,90€
Bez DPH:123,89€
Značka: LEDLENSER Model: 502196
Nové čelovky Ledlenser série H nabízí řadu špičkových svítilen s označením WORK pro použití i v těch nejnáročnějších pracovních prostředích.Pracovní čelovka LEDLENSER H15R WORK je kompaktní dobíjecí svítilna s přirozeným světlem (CRI) a technologii zamezující efekt mihotajícího světla..
169,15€ 199,00€
Bez DPH:140,96€
Značka: LEDLENSER Model: 502124
Nové čelovky Ledlenser série H nabízí řadu špičkových svítilen s označením CORE pro každodenní použití.Čelovka LEDLENSER H19R CORE je kompaktní dobíjecí svítilna s intuitivním ovládáním vhodná i do těch nejnáročnějších podmínek. Nabízí dva samostatné reflektory s maximálním výkonem až..
191,17€ 224,90€
Bez DPH:159,31€
Značka: LEDLENSER Model: 502198
Čelovka LEDLENSER H19R SIGNATURE je kompaktní dobíjecí svítilna s intuitivním ovládáním vhodná i do těch nejnáročnějších podmínek. Nabízí dva samostatné reflektory s maximálním výkonem až 4000 lm! Díky nim navolíte ideální kombinaci bodového a prostorového osvětlení.  Svítilna je vyba..
288,15€ 339,00€
Bez DPH:240,13€
Značka: LEDLENSER Model: 501097
LEDLENSER H4 BlisterPrečo mať za tmy k dispozícii menej svetla ako cez deň? Výkonná pracovná čelovka H4 s 250 lúmenov je ideálny pre elektrikárov alebo mechaniky, ale aj napríklad len na nočné prechádzky. Unikátom je špeciálna technológia objektívov, ktorá umožňuje široké osvetlenie takmer celého ľu..
25,42€ 29,90€
Bez DPH:21,18€
Značka: LEDLENSER Model: 501099
LEDLENSER H4R BlisterPrečo mať za tmy k dispozícii menej svetla ako cez deň? Výkonná pracovná čelovka H4R s 250 lúmenov je ideálny pre elektrikárov alebo mechaniky, ale aj napríklad len na nočné prechádzky. Unikátom je špeciálna technológia objektívov, ktorá umožňuje široké osvetlenie takmer celého ..
42,41€ 49,90€
Bez DPH:35,34€
Značka: LEDLENSER Model: 502193
Čelovka LEDLENSER H5 CORE je kompaktní svítilna s intuitivním ovládáním. Nabízí rychlé zaostřování světelného kužele pomocí technologie Advanced Focus System a také plynulé stmívání světelného výkonu v rozmezí 15 – 350 lm pomocí otočného tlačítka.Hlavice svítilny je výklopná v úhlu 16..
46,67€ 54,90€
Bez DPH:38,89€
Značka: LEDLENSER Model: 502121
Nové čelovky Ledlenser série H nabízí řadu špičkových svítilen s označením CORE pro každodenní použití.Čelovka LEDLENSER H5R CORE je kompaktní dobíjecí svítilna s intuitivním ovládáním vhodná i do těch nejnáročnějších podmínek. Nabízí rychlé zaostřování světelného kužele pomocí technologie..
72,17€ 84,90€
Bez DPH:60,14€
Značka: LEDLENSER Model: 502194
Nové čelovky Ledlenser série H nabízí řadu špičkových svítilen s označením WORK pro použití i v těch nejnáročnějších pracovních prostředích.Pracovní čelovka LEDLENSER H5R WORK je kompaktní dobíjecí svítilna s technologii zamezující efekt mihotajícího světlaflicekr Free). Nabízí rychlé..
80,66€ 94,90€
Bez DPH:67,22€
Značka: LEDLENSER Model: 502122
Nové čelovky Ledlenser série H nabízí řadu špičkových svítilen s označením CORE pro každodenní použití.Čelovka LEDLENSER H5R CORE je kompaktní dobíjecí svítilna s intuitivním ovládáním vhodná i do těch nejnáročnějších podmínek. Nabízí rychlé zaostřování světelného kužele pomocí technologie..
84,92€ 99,90€
Bez DPH:70,76€
Zobrazené 1 až 12 z 52 (5 stránok)