Menu
Your Cart

Ručné a vreckové svietidlá

K okuliarom od Aventys

Získate Dopravu

( pri objednávke nad 60€ )

Zdarma

Na všetky originálne okuliare Wiley x-

Záruka na celú dobu životnosti
Wx wilev x
Ručné a vreckové svietidlá

LEDLENSER

čelovky a svietidlá Ledlenser sú spoľahlivým partnerom všetkých outdoor nadšencov a športovcov, ale aj profesionálov, vojakov či záchranárov. Vďaka viac ako dvesto technologických a dizajnových patentov sa jedná o extrémne výkonné a odolné svietidlá, na ktoré sa vzťahuje sedemročná záruka.


Nabíjacie svietidlá a lampáše

Jedna z vecí, ktorá nás na klasických svietidlách štve, je neustále vybíjanie a dokupovanie bateriek. Človek ju ani veľmi nepoužíva a rovnako sa postupne sama vybije. Potom ju chceme použiť a máme smolu. Tento fakt sa dá dobre odbúrať tak zvanými akumulátorovými alebo nabíjacími svietidlami. Ich používanie je pohodlnejšie a jednoduchšie. Pred nákupom by sme však mali vedieť pár základných vecí, ktoré sú s nimi spojené.

Zásadný rozdiel

Najväčším rozdielom oproti klasickým svetlám je teda použitie buď integrovanéhoalebo vyberateľného akumulátora, ktorý je schopný dobíjania. Tento benefit iste ocení každý z nás. Spomínané dva základné typy však majú jeden hlavný rozdiel, ktorý sa premieta ako do ceny, tak do praktickosti. Jedná sa o možnosť výmeny akumulátora. Ak je integrovaný a nedá sa meniť, nabíja sa samotné svietidlo pomocou nabíjacieho kábla zapojeného do elektrickej siete. Stav nabitia signalizujú diódy. Ak sa dá akumulátor vybrať, nabíja sa buď samostatne v nabíjačke, alebo vo vnútri svietidla, ako keby bol integrovaný. Vyberateľný článok má tú výhodu, že ak prestane fungovať, môžeme objednať a dokúpiť nový, ktorý si sami vymeníme. Každý akumulátor má životnosť a počet nabití, po ktorej je schopný fungovať. Táto hranica sa úmerne znižuje vzhľadom na vek a počtu nabití. Hodí sa tento typ nabíjania pre všetky svetlá?

U ktorých áno?

Nabíjacie akumulátory alebo celkovo nabíjacie svietidlá majú svoje presné zameranie. Všimnime si, že kvalitné svetlá od popredných firiem typu Fénix, Surefire a podobné, neponúkajú nabíjacie baterky. Ide práve o poruchovosť a celkovú zložitosť konštrukcie. Je oveľa jednoduchšie meniť batérie, než sa obávať, že nám odíde integrovaný akumulátor. Existuje však jedna rodina svietidiel, kde je tento štýl nutný. Jedná sa o veľké ručné svietidlá. Určite vieme, ako vyzerajú - sú veľké, relatívne ťažké, ale ponúkajú perfektný svetelný kužeľ a vysokú svietivosť. Náročnosť týchto svietidiel na prísun energie a požiadavok dlhej výdrže vyžaduje použitie integrovaného akumulátora. Keby sme ich chceli zásobiť klasickými batériami, nemuseli by sme sa doplatiť. V tomto prípade len pripojíme kábel a svietidlo nabijeme. Nechceme tým povedať, že sú klasické svietidlá v nabíjacej verzii zlé. Musíme bohužiaľ počítať s možnosťou, že sa niečo pokazí a my budeme riešiť reklamáciu. Integrovaný článok je len ďalším prvkom, ktorý sa môže pokaziť.

Pohodlie vyhráva

Celkový koncept sa hodí predovšetkým pre hasičov alebo podobné zložky, ktoré budú mať baterku umiestnenú na nabíjačke a vytiahnu ju z nej v prípade potreby. V tomto ohľade bude vždy nabitá a pripravená na použitie. Samozrejme, že si ju môžeme zakúpiť aj my. Budeme spokojní a konečne sa rozlúčime s robotou menom batérie. Z hľadiska konštrukcie je to podobné ako všade inde. Máme isté ovládacie prvky, ktorými zapíname a vypíname svietidlo. Pamätajme, že nabíjacia prípojka musí byť dobre chránená, aby sa do jej nedostala vlhkosť ani nečistoty. Akumulátorové svietidlá, ktoré sme popísali, sú väčšinou polymérovej konštrukcie (môžu byť aj z hliníka). Nemusíme sa báť, vydržia toho dosť aj tak. Záleží od druhu polyméru a jeho vlastnostiach. Vďaka vhodnému použití bude svietidlo relatívne ľahké aj napriek svojim veľkým rozmerom. Čo sa týka typu svietidla, stretávame sa s halogény aj LED diódami. Supersvietivé Led sú lepšou, ale aj drahšou voľbou.

Značka: LEDLENSER Model: 500682
LEDLENSER EX4 Atexová séria svietidiel Ledlenser zaistí kvalitné a bezpečné osvetlenie pre prácu aj v maximálne výbušnom a rizikovom prostredí. Preto je ocenia prakticky všetky záchranné zložky, ale aj pracovníci chemických ústavov, čerpacích staníc, lakovní a mnohých ďalších rizikových odvetví..
38,17€ 44,90€
Bez DPH:31,81€
Značka: LEDLENSER Model: 500836
LEDLENSER EX7 Atexová séria svietidiel Ledlenser zaistí kvalitné a bezpečné osvetlenie pre prácu aj v maximálne výbušnom a rizikovom prostredí. Preto je ocenia prakticky všetky záchranné zložky, ale aj pracovníci chemických ústavov, čerpacích staníc, lakovní a mnohých ďalších rizikových odvetví..
80,66€ 94,90€
Bez DPH:67,22€
Značka: LEDLENSER Model: 500837
LEDLENSER EX7R Magnetický spínač pre jednoduché ovládanie v rukaviciach a ochranných pomôckachPrvé svietidlo s certifikáciou pre ATEX - zóna 1/21 s patentovaným systémom zaostrovania - Advanced Focus System.Svietidlo s dobíjacím akumulátorom.Dlhá doba svietenia na jedno nabitie (až 45 hodín).Ur..
152,92€ 179,90€
Bez DPH:127,43€
Značka: LEDLENSER Model: 502574
Obsah balení: k4R GRAYPARAMETRYSvětelný tok: 120/80/20 lmDosah světla: 30/25/10 mDoba svícení: -/1/3,5 hCertifikát ododlnosti: IP2XDobíjení: AnoSvětelné funkce: Boost, Power, Low PowerKapacita baterie: 180 mAhBaterie: Li-ionHmostnost: 20 gFunkce:Transportní zámekIndikátor nabíjeníIndikátor baterie..
15,22€ 17,90€
Bez DPH:12,68€
Značka: LEDLENSER Model: 502575
Obsah balení: k4R GRAYPARAMETRYSvětelný tok: 120/80/20 lmDosah světla: 30/25/10 mDoba svícení: -/1/3,5 hCertifikát ododlnosti: IP2XDobíjení: AnoSvětelné funkce: Boost, Power, Low PowerKapacita baterie: 180 mAhBaterie: Li-ionHmostnost: 20 gFunkce:Transportní zámekIndikátor nabíjeníIndikátor baterie..
15,22€ 17,90€
Bez DPH:12,68€
Značka: LEDLENSER Model: 502176
LEDLENSER P2Mesačná žiara do kabelkyJedno nepísané pravidlo hovorí, že na veľkosti nezáleží. A je to stopercentná pravda – aspoň, čo sa týka svietidiel. Ručná baterka Ledlenser P2 váži iba 36g a meria 103mm. Nosiť sa dá vo vrecku, v batohu či v kabelke ako ceruzka. Aj napriek tom..
22,01€ 25,90€
Bez DPH:18,34€
Značka: LEDLENSER Model: 502598
LEDLENSER P4Praktická baterka pre každéhoCenovo dostupné svietidlo Ledlenser P4 je zlatým stredom medzi ručnými baterkami, ktoré oceníte na cestá, pri športe aj v bežnom živote. Svetlo s intenzitou 18lm dosvieti do vzdialenosti 25m a vydrží svietiť až 8,5 hodiny. Svietidlo napájajú dv..
22,01€ 25,90€
Bez DPH:18,34€
Značka: LEDLENSER Model: 501967
LEDLENSER X21RV novej profesionálnej svietidle sa skrýva toľko sily a do posledného detailu premyslených schopností, že ju nemožno opísať inak ako "perfektné". Brutálnych 5000 lúmenov zodpovedá množstvo svetla, ktoré dosiahne zhruba do dĺžky ôsmich (!) Futbalových ihrísk, teda až 800 metrov! To je f..
364,65€ 429,00€
Bez DPH:303,88€
Značka: LEDLENSER Model: 502517
LEDLENSER P6R CORE QCKompaktné ručné svietidlo LEDLENSER P6R QC je vybavená technológiou produkujúce štyri rôzne farebné svetlá. Je preto obľúbená predovšetkým medzi lovcami, ktorí okrem klasického bieleho svetla (s výkonom až 270 lm) využijú tiež červené svetlo (pre neoslňujúce nočné osvetlenie), z..
76,42€ 89,90€
Bez DPH:63,68€
Značka: LEDLENSER Model: 502136
WORKER'S FRIENDParťák pre každého technika, montéra či kutila. S týmto svetlom si posvietite doslova na čokoľvek a kdekoľvek: v zle dostupných priestoroch, v motore, v potrubí, ale pokojne napríklad aj za rohom.Toto svetlo obsahuje základné telo magnetickým úchytom a k tomu celkom štyri rôzne ľahko ..
101,15€ 119,00€
Bez DPH:84,29€
Zobrazené 1 až 10 z 10 (1 stránok)